14.06.2019 | 22.43

Počinje Copa America, može li Messi postati besmrtan?

U noći s petka na subotu počinje 46. izdanje Copa America (2:30 sati), najstarijeg međunarodnog nogometnog natjecanja na svijetu.

messi, argentina

Marcelo Endelli/Getty Images

Od 14. lipnja do 07. srpnja traje prvenstvo reprezentacija Južne Amerike, a domaćin je Brazil. Branitelj naslova je reprezentacija Čilea, koja je na prošlom izdanju pobijedila Argentinu u finalu.

Svi postavljaju pitanje može li napokon Lionel Messi osvojiti nešto s "Gaučosima" i otići u besmrtnost?

Ostaje nam vidjeti, ali imat će opet veliku konkurenciju. Uz Argentinu, najveći favorit za naslov je domaćin Brazil, a tu je naravno i prvi svjetski prvak Urugvaj.

Do sada je osam reprezentacija osvajalo naslov prvaka Južne Amerike. Rekorder je Urugvaj sa 15 naslova prvaka, Argentina ima jednu titulu manje, dok je Brazil osam puta bio pobjednik.

Utakmica 1. kola A skupine nogometnog prvenstva Južne Amerike: Brazil - Bolivija (2.30 sati).