Četiri gola, tri teške gluposti – Nizozemska u finalu!

Nogomet ostalo 6. lip 201923:18 > 23:21
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Nogometaši Nizozemske izborili su finale premijernog izdanja Lige nacija. Učinili su to pobjedom protiv Engleske 3:1 nakon produžetaka u utakmici koja je igrana u portugalskom Guimaraesu...

Engleska je povela nakon velike pogreške de Ligta u 32. minuti, koji je izgubio posjed nad loptom kao zadnji igrač u obrani. Nakon toga je srušio suparničkog igrača, a Rashford je s bijele točke bio precizan za vodstvo Engleske.

U tim trenucima nije se činilo da će Tulipani do finala natjecanja, a takav dojam trajao je skroz do 73. minute kad se De Ligt iskupio za veliku pogrešku u prvom poluvremenu i poravnao na 1:1.

Pogodak Lingarda u 83. minuti poništen je zbog zaleđa, utvrđeno je VAR-om. Procijenite sami je li odluka ispravna:

Nakon toga nije bilo uzbuđenja, pristupilo se produžecima, a tamo su katastrofalne greške koštale Englesku prolaza dalje.

Najprije je Kyle Walker u potpunosti podcijenio obližnjeg protivničkog napadača u 97. minuti, poigravao se pred vlastitim šesnaestercem, izgubio loptu koja se nakon udarac odbila do noge Promesa, a ovaj ju je lijepo, ali u padu, prebacio preko Pickforda.

U 114. minuti vidjeli smo još veću glupost, Barkley je u pokušaju da vrati loptu svom vrataru dodao do Depaya koji je odmah dodao Promesu kojem nije bilo teško zabiti u prazna vrata za 3:1

Nizozemska će u finalu igrati protiv Portugala koji je u srijedu pobijedio Švicarsku sa 3-1. Junak polufinalnog susreta igranog u Portu bio je Cristiano Ronaldo.

Napadač talijanskog prvaka Juventusa doveo je Portugal u vodstvo u 25. minuti iz slobodnog udarca, a potom u samoj završnici susreta golovima u 88. i 90. minuti razriješio pitanje pobjednika. Strijelac za Švicarsku bio je Ricardo Rodriguez (56-11m).

Finalni ogled između Nizozemske i Portugala na rasporedu je u nedjelju u 20.45 sati u Portu, dok će istog dana Švicarska i Engleska igrati za treće mjesto u Guimaraesu u 15.00 sati.

Hrvatska je u premijernom izdanju Lige natjecanja nastupila u elitnom razredu u skupini 4 u kojoj je osvojila posljednje mjesto iza Engleske i Španjolske. “Gordi Albion” je prvom mjestom izborio završni turnir, a ‘Vatreni’ su trećim mjestom pali u niži razred natjecanja Ligu B, a ždrijeb će biti u siječnju ili veljači iduće godine.

NIZOZEMSKA – ENGLESKA 3-1
GUIMARAES. Stadion Afonso Henriques – 18.000 gledatelja, Sudac: Clement Turpin (Francuska);
Strijelci: 0-1 Rashford (31-11m), 1-1 De Light (73), 2-1 Walker (97-ag), 3-1 Promes (114)
Žuti kartoni: De Ligt, Dumfries, De Beek / Kane
Crveni kartoni:
NIZOZEMSKA: Cillessen – Dumfries, De Ligt, Van Dijk, Blind – De Roon (od 68. De Beek), De Jong (od 114. Strootman), Wijnaldum – Bergwijn (od 91. propper), Depay, Babel (od 68. Promes)
ENGLESKA: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Chilwell – Rice (od 106. Alli), Delph (od 76. Henderson), Barkley – Sancho (od 60. Lingard), Sterling, Rashford (od 46. Kane)