Rezultat pokvarenog VAR-a: Vratite pehar i medalje

Lintao Zhang/Getty Images

Afrička nogometna konfederacija (CAF) poništila je utakmicu finala afričke Lige prvaka u kojoj je slavio tuniski Esperance nad marokanskim Wydadom iz Casablance.

U petak se igrala uzvratna utakmica finala koja je trebalo odlučiti prvaka Afrike. Prva utakmica je završila bez pobjednika 1:1, a u drugoj je Esperance vodio do 59. minute 1:0. Tada je Wydad izjednačio,a sudac je poništio gol zbog zaleđa.

No, spornu situaciju nije bilo moguće provjeriti jer je VAR bio u kvaru. Nogometaši marokanske momčadi su napustili teren i odbili nastaviti igrati. Nakon 80 minuta čekanja da se Marokanci vrate, sudac je odsvirao kraj, a pobjeda i trofej dodijeljeni su Esperanceu.

CAF je u četvrtak donio odluku da se utakmica ponovno odigra nakon Afričkog kupa nacija (21. lipnja do 19. srpnja) i to na neutralnom terenu, izvan Tunisa opravdavajući je riječima da ‘uvjeti i sigurnosne mjere nisu bili zadovoljeni što je spriječilo da se utakmica odigra do kraja’.

Navijači tuniske momčadi, tuniski premijer i brojni Tunižani osudili su odluku CAF-a.