Izbornik Portugala: Ronaldo je genij!

Jan Kruger, Getty Images Sport

Portugalski napadač Cristiano Ronaldo briljirao je u prvom polufinalnom srazu Lige nacija i sa tri postignuta gola protiv Švicarske najzaslužniji je za plasman u finale novog UEFA-inog natjecanja.

Nogometaš Juventusa je u sredu u Portu odigrao prvu utakmicu u dresu Portugala u Ligi nacija i na oduševljenje navijača doslovno sam je riješio susret na stadionu Dragao u Portu.

Povezano

Sretan sam što sam pomogao Portugalu da stigne do finala Lige nacija. Čestitam momci,” napisao je Ronaldo na društvenim mrežama.

Zahvaljujem se portugalskim navijačima na fantastičnoj podršci. Naprijed Portugal.

Izbornik Portugala Fernando Santos biranim riječima je pričao o Ronaldu.

Koristio sam mnogo epiteta o Ronaldu i njegovim igrama. Bio sam mu trener još 2003. godine i već tada sam shvatio u koju vrstu igrača će izrasti. On je pravi genije. Postoje genijalni slikari i kipari, a Cristiano je nogometni genij,” izjavio je Santos.

Večeras se u drugom polufinalnom susretu sastaju reprezentacije Engleske i Holandije (20:45).

Finale je u nedjelju, a sve susrete ćete možete gledati na Sportklubu.