Alaves zainteresiran za Jozu Šimunovića

Nogomet ostalo 24. svi 201923:36 > 23:40
Ian MacNicol/Getty Images

Španjolski nogometni prvoligaš Deportivo Alaves zainteresiran je za dovođenje Joze Šimunovića, hrvatskog braniča iz Celtica, izvijestile su u petak španjolske novine Marca ne navodeći izvor informacije.

Taj dnevnik piše kako Alavesov sportski direktor Sergio Fernandez traži na tržištu stopera za iduću sezonu jer je sasvim izgledno da će ovo ljeto iz kluba otići 25-godišnji Guillermo Maripán i to najvjerojatnije u englesku ligu.

Jozo Šimunović, 24-godišnji središnji branič, sa Celticom ima ugovor do ljeta 2021. godine.

Za prvaka Škotske je ove sezone nastupio 29 puta, a njegova tržišna cijena kreće se oko 3,25 milijuna eura, podatak je Transfermarkta internetske stranice specijalizirane za transfere nogometaša.

Deportivo Alaves je završio sezonu na 11. mjestu u prvenstvu među 20 klubova. Njegov vlasnik Baskonia-Alaves je 85-postotni vlasnik Istre 1961 iz Pule.