Senzacija: Piast pokorio Poljsku za prvi naslov prvaka

Nogomet ostalo 19. svi 201920:11 > 20:14
Photo by Adam Nurkiewicz/Getty Images)

Poljska je dobila novog prvaka nogometne lige, prvi put u povijest titula je otišla u grad Gliwice.

Piast Gliwice osnovan je 1945. godine, u 74 godine dugoj povijesti nikada nisu osvojili trofej. Sve do ove nedjelje.

Posljednje kolo poljskog prvenstva spalo je na dva imena, Piast ili Legija. Momčad iz Gliwica imala je prednost dva boda i pobjeda nad Lechom donosila je naslov prvaka. Istovremeno Legija je pred svojim navijačima dočekala Zaglebije. Piast je poveo u 27. minuti pogotkom Parzyszeka, pokazalo se kako će to biti i jedini gol na utakmici. Legija je pak nakon početnog vodstva gubila 1:2 da bi ipak izbjegli poraz, dvoboj je završio 2:2. Bivši kapetan Dinama, Domagoj Antolić igrao je do 73. minute za domaći sastav.

Piast je posljednji put imao priliku osvoji trofej 1983. godine kada su poraženi u finalu kupa. Ovogodišnja sezona bila im je tek sedma u Ekstraligi, a lani su završili na 14. mjestu. Trener koji će ostati zlatnim slovima upisan u povijest kluba jest 56-godišnji Waldemar Fornalik.