VIDEO Je li ovo najčišći nedosuđeni penal ikad?

Nogomet ostalo 17. svi 201921:28 > 21:31

Nogometaši Midtjyllanda po prvi put u povijesti pobjednici su danskog Kupa nakon što su u finalnom susretu u Kopenhagenu pobijedili Brondby sa 4-3 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je susret završio 1-1.

Midtjylland je poveo već u šestoj minuti golom Kiana Hansena, a izjednačio je Dominik Kaiser u 21. minuti.

Do kraja susreta bilo je još niz prilika na obje strane, no rezultat se više nije mijenjao.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca igrači momčadi iz Herninga bili su uspješniji, zabili su četiri gola, dok su suparnici samo tri puta bili precizni. Među tragičarima susreta bili su bivši hrvatski reprezentativac Josip Radošević i Dominik Kaiser čije je udarce s bijele točke obranio Jesper Hansen.

Radošević je za Brondby odigrao cijeli susret, dok Ante Erceg nije imao pravo nastupa jer je u polufinalu zaradio crveni karton.

Midtjyllandu je ovo prvi naslov pobjednika Kupa nakon što je četiri puta izgubio u finalu.(H)

POGLEDAJTE najčišći nedosuđeni jedanaesterac koji u prvom poluvremenu nije dosuđen za Midtylland…