Kako je Erdogan iznenadio Vidu: Možda ga poslušam

Nogomet ostalo 15. svi 201912:16 > 12:21
Matthias Hangst/Getty Images

Između ostalog pričao je Domagoj Vida o reprezentaciji, Besiktasu, raspletu turskog prvenstva, mogućem transferu...

Domagoj Vida u velikom stilu dočekao je završnicu sezone u Turskoj, u travnju je zabio tri gola, a stigla i nagrada u vidu uvrštavanja u idealnih 11 turskog prvenstva.

Nakon klupskih obaveza, u lipnju opet kreću reprezentativne. Puno je pitanja ostalo visjeti u zraku nakon prve dvije utakmice Vatrenih.

– Najvažnije, svi smo svjesni da smo u obje utakmice, ne samo protiv Mađarske, već i protiv Azerbajdžana, imali problema. Mučili smo se i protiv momčadi Nikole Jurčevića, ali smo na kraju uspjeli pobijediti. Protiv Mađarske nismo zaslužili poraz, ali to je nogomet. Nemamo što drugo nego čestitati suparniku, a mi iz tih grešaka moramo izvući pouke da vidimo gdje smo griješili. Svjesni smo da smo imali propusta u defanzivnom skoku, odnosno prekidima. I to ne samo u ove zadnje dvije utakmice – za tportal je razgovor počeo Vida koji ističe da je Svjetsko prvenstvo ostavilo traga na formi hrvatskih igrača na početku ove sezone.

– Slažem se. Sve to ostavilo je velik utjecaj na nas, bilo smo potrošeni i fizički i psihički. Nažalost, nismo navikli da na turnirima ostajemo duže od ostalih, a ako nisi u kontinuitetu i naviknut na takva trošenja, onda te takav turnir jako istroši. Istina, nisu svi igrači imali istu potrošnju, ali zbog turnira nisu odmah bili na pripremama sa svojim klubovima. I mislim da smo tek Rakitić, ja, pa i Mandžukić, ali koji se oprostio od reprezentacije, odmah krenuli s prvenstvenim obvezama. Neki su već i na Svjetskom prvenstvu bili ozlijeđeni, poput Subašića i Šime (op.a., Vrsaljka) i tek smo sada, na kraju sezone, uhvatili pravi ritam.

Požalio se Vida na kratak odmor, no i da ga se puno ne pita jer jer profesionalac koji mora ispunjavati obaveze.

Ryan Pierse, Getty Images Sport

Osvrnuo se hrvatski branič na pisanja da bi mogao iz Bešiktaša.

– Vidim i ja, zbilja se puno piše, ali pročitao sam neki dan izjavu Ivana Rakitića, ljutitog zbog takvih tekstova. Jasno mi je zašto se tako osjeća. Meni je ovdje lijepo i uistinu ne razmišljam o odlasku. Htio bih ostaviti traga i u Bešiktašu i u turskom nogometu.

Vida je ranije ove godine bio i poseban gost na sastanku turskog predsjednika Recepa Tayyipa Erdogana i hrvatske predsjednice Kolinde Grabar Kitarović.

– Bilo je savršeno, a meni i velika čast, odnosno privilegij biti u predsjednikovoj palači. Drago mi je da su me pozvali, a ja sam im poklonio dres Bešiktaša. Predsjednik Erdogan pitao me kako mi se sviđa u Turskoj, jesam li zadovoljan… I onda me iznenadio i pitanjem – koliko imam djece. Kad sam mu rekao da imam samo jedno, on mi je rekao da ih moram imati barem troje (ha, ha) – kaže Vida koji na pitanje hoće li ga poslušati kroz smijeh odgovara:

– U planu je.

Progovorio je Vida i o raspletu turskog prvensta koji možete ekskluzivno pratiti na kanalima Sport Kluba. Uoči zadnja dva kola Galatasaray i Basaksehir su poravnati na vrhu sa 66 bodova, dok je njegov Besiktas treći sa 62 boda.

– Ovog vikenda oni međusobno igraju. I bilo bi idealno da odigraju neriješeno, a onda u zadnjem kolu ili remiziraju ili izgube. Mi pak idemo na teško gostovanje kod Trabzonspora, ali kako smo igrali cijelu ovu 2019. godinu, nadam se da možemo tako i zaključiti ove dvije utakmice do kraja. Naravno, svjesni smo toga da ne ovisimo samo o sebi. Imali smo svoju prigodu, u nekim trenucima nismo bili pravi. I izgubili smo samo od Galatasaraya, iako smo u ovoj posljednjoj utakmici imali neke prigode. Nažalost, nismo ih iskoristili, a bilo je i nekih drugih okolnosti na našu štetu. I sada se možemo samo nadati.

Otkrio je Vida za kraj i kako će u finalu Lige prvaka zbog Dejana Lovrena navijati za Liverpool.