Ajax osigurao prvi naslov prvaka nakon 5 godina!

Nogomet ostalo 12. svi 201916:37 > 16:37
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Završeno je pretposljednje kolo nizozemskog prvenstva, polufinalist Lige prvaka osigurao je ogromnu prednost i nalazi se pred osvajanjem naslova.

Na svom stadionu bio je bolji od Utrechta rezultatom 4-1, iako su gosti poveli već u prvoj minuti! Kopljanici su preokrenuli do poluvremena, a u zadnjih 15 minuta sve je riješio Tadić dvama pogocima!

PSV je praktički predao naslov momčadi iz prijestolnice porazom kod AZ-a od 0-1.

Pred posljednje kolo Ajax ima tri boda prednosti, ali i gol-razliku bolju za 14 golova, tako da pitanje prvaka nije riješeno samo teoretski.

Bit će to prvi naslov prvaka nakon pet godina za slavni sastav iz Amsterdama, koji je u nevjerovatnoj sezoni za sada postigao čak 115 golova u prvenstvu.

Na taj način Ajax se sjajno oporavio nakon šokantne eliminacije od Tottenhama u polufinalu Lige prvaka. Bit će to 34. naslov za Ajax, PSV ih je osvojio 24, a Feyenoord 14.