Santini odlučio derbi, Budimir zabio za Mallorcu

Nogomet ostalo 5. svi 201916:26 > 16:29
Anthony Dibon/Icon Sport via Getty Images

I dok je Ivan Santini zabio za pobjedu, gol Ante Budimira bio je prvi u utakmici koja je završila istim rezultatom..

Ivan Santini 14. golom sezone u belgijskom prvenstvu donio je pobjedu Anderlechtu 2:1 protiv Standarda.

Domaćin je već u 11. minuti ostao s igračem manje nakon izravnog crvenog kartona Bornauwa, no i s deset igrača stigli su do vodstva u 37. minuti preko Verschaerena.

Carcela-Gonzalez u 50. minuti donio je izjednačenje gostima, da bi samo sedam minuta kasnije Santini zabio za pobjedu 2:1.

Vodeći je Genk s 50 bodova, Standard je četvrti s 36 bodova, a Anderlecht peti s 30 bodova.

U 37. kolu druge španjolske lige Mallorca je istim rezultatom pobijedila 2:1 Sporting Gijon..

Hrvatski napadač stigao je do petog gola sezone u 19. minuti, da bi izjednačenje gostima donio Đurđević u 32. minuti. Gol odluke u 95. minuti donio je Lopez.

Mallorca je četvrta sa 64 boda, što joj garantira dodatne kvalifikacije za Primeru, dok je Sporting Gijon deveti s deset bodova manje.