Nova smrt u obitelji Sala, umro i otac Horacio

Nogomet ostalo 26. tra 201913:19 > 13:25
Alex Pantling/Getty Images

Argentinski nogometaš Emiliano Sala poginuo je u avionskoj nesreći prije tri mjeseca kad se avion u kojem je putovao srušio u ocean.

Njegova je obitelj sad doživjela novu tragediju jer je od srčanog udara umro njegov otac Horacio Sala.

Tu je vijest potvrdio Julio Muller, lokalni političar, koji je lokalnim medijima rekao da je Horacio Sala preminuo tijekom noći.

“2019. nas ne prestaje šokirati vijestima u ovom gradu”, rekao je Muller.

Argentinski nogometaš Emiliano Sala poginuo je nakon pada aviona koji ga je vozio iz Nantesa u Cardiff gdje je trebao biti predstavljen kao novi igrač tamošnjeg prvoligaša. Trebala je to biti sezona iz snova za Salu koji je u Ligue 1 zabio dvanaest golova i zaslužio transfer u Premierligu vrijedan rekordnih 15 milijuna funti. Argentinski nogometaš bio je na putu u svoj novi klub Cardiff, ali u plavom dresu velškog kluba nikad neće zaigrati.

Avion u kojem su bili Sala i pilot Ibbotson nestao je 22. siječnja, a gotovo tri tjedna kasnije istražitelji su locirali olupinu na 63 metra dubine i izvukli jedno tijelo. Identificirao ga je mrtvozornik – bilo je to tijelo argentinskog nogometaša koje je nakon toga prevezeno u rodnu Argentinu.