VIDEO Vode žestoku borbu za opstanak, a golman radi OVO

Nogomet ostalo 19. tra 201923:11 > 23:16

Alaves je nastavio seriju loših rezultata u Primeri, Lyon je učvrstio treće mjesto u Francuskoj, a Genk protiv Halilovića došao na korak do naslova u Belgiji

Alaves i Valladolid su u prvoj utakmici 33. kola Primere odigrali 2:2. Domaćin je već nakon 24 minute imao 2:0. Za 1:0 zabio je Guidetti nakon poigravanja gostujućeg vratara Yoela. I drugi gol, koji je zabio Jony, donekle ide na dušu vratara Valladolida. Gosti su ipak na kraju izvukli bod, i to golovima Fernandeza u 38. i Unala u 76. minuti. Alaves je osmi s 46 bodova, a Valladolid 17. s 32 boda, koliko ima i 18. Celta,

Nogometaši Lyona učvrstili su se na trećem mjestu ljestvice francuskog prvenstva 2:1 (1:0) domaćom pobjedom protiv Angersa u susretu 33. kola.

Lyon je poveo 2:0 golovima Depaya (14) i Terriera (39), dok je na konačnih 2:1 smanjio Tousart (89-ag). Treći Lyon sada ima 59 bodova, pet manje od drugog Lilea, ali šest više od četvrtog Saint-Etiennea. Hrvatski stoper Mateo Pavlović odigrao je čitav susret za Angers koji je 12. sa 41 bodom.

Ranije u petak Dijon je osvojio važna tri boda u borbi za ostanak 3:2 (1:0) pobjedom protiv Rennesa. Dijon je sada 18. sa 28 bodova, četiri više od 19. Guingampa koji se nalazi u zoni ispadanja, dok je Rennes 11. sa 43 boda.

Nogometaši Genka napravili su veliki korak ka osvajanju naslova prvaka Belgije 3:1 (1:0) gostujućom pobjedom protiv Standarda u Liegeu u susretu 5. kola Lige za prvaka. Hrvatski veznjak Alen Halilović igrao je za Standard do 76. minute.

Genk sada ima 44 boda, sedam više od branitelja naslova Club Bruggea koji zauzima drugo mjesto. Standard je četvrti sa 33 boda, jednim manje od trećeg Antwerpena.