Novo širenje MLS lige, uskoro će biti 30 klubova

Nogomet ostalo 19. tra 201916:46 > 16:47
Getty Images/Claus Andersen

Sjevernoamerička nogometna liga (Major League Soccer), koja trenutno ima 24 kluba, namjerava u skoroj budućnosti proširenje na 30 momčadi.

– Nogomet je u procvatu na svim razinama u SAD-u i Kanadi, a vjerujemo da postoje brojna tržišta na kojima bi se mogli razviti uspješni klubovi – izjavio je povjerenik MLS lige Don Garber.

Od 24 kluba 21 je u SAD-u, a tri su u Kanadi, dok je u prvoj sezoni MLS liga 1996. godine imala deset momčadi. Sljedeće godine ligi će se priključiti još dva kluba, Inter Miami i Nashville SC, a 2021. i Austin FC. To znači da će 2021. godine MLS imati 27 klubova, a liga je u pregovorima sa još dva grada, Sacramentom i St. Louisom.

Također, znatno će se povećati pristojba za ulazak u ligu, pa će ona u budućnosti iznositi 200 milijuna dolara. Godine 2007. Toronto FC je platio samo deset milijuna dolara za ulazak u ligu, a Inter Miami, čiji je jedan od suvlasnika David Beckham, je 2018. platio 25 milijuna dolara.

(Hina)