Santini i Milić ponovno ostali bez trenera

Nogomet ostalo 16. tra 201913:25 > 13:31
Ian MacNicol/Getty Images

Belgijski prvoligaš Anderlecht raskinuo je suradnju s nizozemskim trenerom Fredom Ruttenom nakon što je poražen u svim utakmicama doigravanja, objavljeno je u utorak na službenim stranicama belgijskog kluba.

Christof Koepsel/Getty Images

“Nakon tri dana razgovora između sportskih direktora i trenera, Fred Rutten je odlučio da ne želi više biti dio planova Anderlechta za iduću sezonu”, navodi se u priopćenju kluba.

Anderlecht je izgubio prve tri utakmice doigravanja, a onda je zbog baklji i dimnih bombi koje su bacali njegovi navijači u teren prekinuta utakmica protiv Standard Liegea u petak. Standard je u trenutku prekida vodio 2-0.

Anderlecht je bio peti od šest klubova koji su se plasirali u doigravanje i prijeti mu, prvi put u 56 godina, da se ne kvalificira ni u jedno europsko natjecanje iduće sezone.

Rutte je preuzeo klupu Anderlechta u siječnju i vodio je klub u svega 13 utakmica. Prije je bio trener niza nizozemskih klubova, među kojima PSV-a i Feyenoorda, te njemačkog Schalkea 04 i izraelskog Maccabija iz Haife. Cijelu je igračku karijeru proveo u nizozemskom prvoligašu Twenteu i odigrao je samo jednu utakmicu u dresu nizozemske reprezentacije.(h)