MLS: Ibrahimović predvodio Galaxy do nove pobjede

Nogomet ostalo 14. tra 20196:42 > 6:47
Katharine Lotze/Getty Images

Nogometaši Los Angeles Galaxyja ostvarili su četvrtu uzastopnu pobjedu u MLS prvenstvu, a oba gola u slavlju protiv Philadelphije 2:0 postigao je Zlatan Ibrahimović.

Iskusni švedski napadač je u 27. minuti doveo svoju momčad u vodstvo pogotkom glavom poslije odličnog centaršuta s lijeve strane, a devet minuta kasnije iz jedanaesterca je postavio konačan rezultat.

Ibrahimović je ove sezone postigao četiri pogotka.

LA Galaxy je treći na Zapadu sa 15 bodova i za vodećim Los Angeles FC, koji je sa 2:0 savladao Cincinnati, zaostaje 4 boda.

DC United je iskoristio poraz Columbusa od Montreala 1:0 i pobjedom na gostovanju u Coloradu 3:2 preuzeo vodeće mjesto na Istoku

U ostalim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati: Houston – San Jose 2:1, Seattle- Toronto 3:2, Minnesota – New York City 3:3, New England – Atlanta 0:2, Dallas – Portland 2:1 i Real Salt Lake – Orlando 2:1.