Ronaldinhov sin potpisao profi ugovor s 14 godina!

Nogomet ostalo 7. tra 201915:30 > 15:39
Getty Images/Denis Doyle

Sin jednog od najatraktivnijih igrača u povijesti nogometa potpisao je profesionalni ugovor za brazilski Cruzeiro.

Joao Mendes ima tek 14 godina, a već će zarađivati novac na ime svojih nogometnih vještina! Što i ne treba čuditi, jer otac mu je bio fantastičan igrač ovog sporta.

Nastupao je za Barcelonu, Milan, osvajao prvenstva Španjolske, Italije, Ligu prvaka, Svjetsko prvenstvo s Brazilom… Dvaput je dobio Fifinu nagradu za igrača godine, a jednom je ponio i prestižni Balon d’Or.

Ronaldo de Assis Moreira smatra se jednim od najvještijih igrača uopće. Zbog sposobnosti da postiže golove i stvara prilike, mogao je igrati na različitim ofenzivnim pozicijama. Bio je odličan finišer s obje noge, opasan kao vrag unutar i izvan šesnaesterca.

Poseban je utisak na gledatelje, ali i protivnike, ostavljao zbog nevjerojatne sposobnosti manipuliranja loptom i karakteristika u igri bez lopte – brzina, ubrzanje, agilnost, ravnoteža, kontrola lopte, dribling…

U svemu je bio velika svjetska klasa!

Ako je nasljedio makar pola od navedenih osobina od oca, Joao Mendes nesumnjivo će biti jedan od najboljih igrača svoje generacije. A čini se da jest barem toliko, jer kada je dolazio u klub, nije rekao tko mu je otac, već je htio zadiviti skaute samo svojim vještinama! U tome je očito uspio:

– Odličan je igrač, visok, a opet vješt s loptom. Može igrati kao pivot, kao igrač šesnaestarca, ali i kao drugi napadač – izvijestio je klupski direktor za mlađe kategorije Amarildo Riberio.

Mendes je prošlog ljeta došao na probu u klub i pod krinkom “običnog klinka s ulice” zadivio trenere. No, ugovor nije mogao biti potpisan dok ne navrši 14 godina.