03.04.2019 | 00.07 > 00:09

RB Leipzig golom u 121. do polufinala Njemačkog kupa

RB Leipzig

RB Leipzig i HSV prvi su polufinalisti Njemačkog kupa, dok je u Francuskoj Rennes prvi finalist Kupa

Nogometaši Rennesa izborili su plasman u finale francuskog Kupa nakon što su u polufinalu na gostovanju pobijedili Lyon s 3:2.

Bila je to utakmica u kojoj su gosti vodili 1:0 i 2:1, a Lyon se oba puta vraća. Međutim, kada je Rennes zabio i treći pogodak više nije bilo promjene rezultata.

Strijelci za Rennes bili su Mbaye Niang (40), Benjamin Andre (55) i Rami Bensebaini (81), dok su strijelci za domaći sastav bili Bertrand Traore (47) i Moussa Dembele (75-11m). Rennes je sedmi put izborio plasman u finale Kupa, a do sada je slavio dva puta, posljednji put 1971. godine.

U drugom polufinalnom susretu u srijedu se sastaju PSG i Nantes.

HSV i RB Leipzig u polufinalu Njemačkog kupa

Nogometaši HSV plasirali su se u polufinale Njemačkog kupa.

HSV je u drugoligaškom obračunu slavio kod Paderborna s 2:0, a oba gola je zabio Lassoga (54, 68).

RB Leipzig je do polufinala stigao golom Halstenberga u 121. minuti produžetka utakmice protiv Ausgburga. Nakon 90 minuta bilo je 1:1. Werner je u 74. minuti zabio za 1:0, da bi domaćinu produžetke osigurao Finnbogason golom u 94. minuti.

U srijedu igraju Bayern i drugoligaš Hedienheim, te Schalke - Werder.