Venezuela spustila na zemlju Messija i društvo

Nogomet ostalo 23. ožu 201910:04 > 10:11
Marcelo Endelli/Getty Images

Lionel Messi drugi je igrač kada nosi dres Argentine, to je još jedno ostalo vidljivo nakon teškog poraza u prijateljskom srazu s Venezuelom.

Venezuela nikada nije igrala na Svjetskom prvenstvu, zemlju proždiru unutarnjo-politički nemiri, a jasno jest kako u takvom stanju nije lako igračima nositi dres reprezentacije i igrati diljem svijeta. No, sve probleme ova južnoamerička selekcija ostavila je po strani te su nadahnutom predstavom pregazili Argentinu s 3:1. I to Argentinu koju je predvodio Leo Messi.

Utakmica je igrana na Santiago Bernabeu u Madridu, a Venezuela je dominirala većim dijelom utakmice, tek u nastavku dvoboja Argentina je pokazala određenu kvalitetu koja nije bila dovoljna za preokret. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 2:0, Venezuela je vodila golovima Rondona i Murilla, a treći pogodak za momčad koju vodi izbornik Rafael Dudamel zabio je Josef Martinez s bijele točke.

Počasni pogodak za Argentinu djelo je 21-godišnjeg napadača milanskog Intera, Lautara Martineza. Povijesno gledajući, ovo je bila tek druga pobjeda Venezuele nad jednom od najvećih reprezentacija svijeta.