Težak udarac za Birmingham – kazna devet bodova!

Nogomet ostalo 22. ožu 201912:25 > 12:27
(Photo by David Rogers/Getty Images)

Engleski drugoligaš Birmingham kažnjen je od strane nogometnog Saveza s čak devet bodova koji će se odmah oduzeti.

Engleski nogometni savez (FA) kaznio je klub iz Birminghama zbog nemogućnosti kontroliranja troškova poslovanja. FA postavlja limite potrošnje svim klubovima lige, a u Birminghamu nisu poštivali te uvjete. Naime, granica za trogodišnji period jest 45 milijuna eura gubitka, a BFC je nakupio čak 43 milijuna eura duga samo u prošloj sezoni.

Klubu se oduzima čak devet bodova. Prije kazne Birmingham je boravio na 13. poziciji Championsipa s okruglih 50 bodova, sedam manje od pozicije koja vodi u doigravanje što je predstavljalo nadu navijačima da bi se njihov omiljen klub mogao naći u borbi za Premiership. Međutim, ti snovi sada padaju u vodu, sa spomenutih pedeset bodova klub pada na 41, odnosno 18. poziciju u drugoj ligi, samo pet bodova od zone ispadanja. Dakle, jednom odlukom Saveza klub je od kandidata za playoff ulaska u PL postao upravo suprotno, kandidat za ispadanje iz lige.

Inače, klub je već pod tzv. ‘mekanim embargom’ prema kojem se sve značajnije financijske odluke mogu nositi samo u dogovoru s čelnicima Saveza, a iz tog razloga frustrirani ljudi u klubu nisu u mogućnosti pregovarati oko novog ugovora s kapetanom Michaelom Morrisonom koji će na ljeto postati slobodan igrač.

Do kraja sezone Championshipa koji možete pratiti i u programu Sportkluba ostalo je osam kola, a Birmingham koji je pretrpio četiri poraza zaredom, iduću utakmicu igra 29. ožujka na gostovanju kod West Broma koji je trenutno četvrtoplasirana momčad lige.