Rooney kao u najboljim danima: Ovo dugo nije napravio

Patrick McDermott/Getty Images

DC United je američkom MLS-u pobijedio Real Salt Lake City s 5:0, uz hat-trick veterana Waynea Rooneya.

Nekadašnji kapetan reprezentacije Engleske donio je svojoj momčadi prednost u 34. minutu golom iz penala.

Sedam minuta kasnije, Rooney postiže drugi gol, a gosti poluvrijeme završavaju s desetoricom igrača zbog crvenog kartona Savarina.

Rooney je u 65. minuti kompletirao hat-trick, kada je golom završio prelijepu akciju svoje momčad, a već u 67. minuti momčad iz Utaha je ostala s devetoricom igrača, jer je drugi žuti karton dobio  Silva.

Do kraja je momčad iz glavnom grada uspjela još dva puta zatresti mrežu protivnika, Rodrigeuz je postigao lijep gol iz voleja poslije kornera koji je izveo Rooney, da bi  u 80. minuti konačnih 5:0 postavio Segura.

I u utakmici Los Angeles Galaxya i Minnesote palo je pet golova, a momčad iz LA slavila je rezultatom 3:2.