Piatek približio Milan još više Lige prvaka

Marco Luzzani/Getty Images

Milan je stigao do pete uzastopne pobjede u Serie A te se učvrstio na trećem mjestu.

U susretu 27. kola Serie A Milan je kao gost slavio kod posljednjeplasiranoga Chieva s 2:1 i učvrstio se na trećoj poziciji.

Milan je poveo vrlo lijepim golom Biglie iz slobodnog udarca u 31. minuti, a ‘fenjeraš’ Chievo je izjednačio preko Hetemaja (41). U 57. minuti Milanov ‘joker iz Poljske’ Piatek donio je pobjedu slavnom klubu. Ivan Strinić je ostao na klupi Milana.

Ranije je Parma kod kuće slavila protiv Genoe 1:0 pogotkom Kucke (78). Tablicu pogledajte ovdje.

Nogometaši Monaca osvojili su samo bod pred svojim navijačima u 28. kolu francuskog prvenstva, odigravši protiv Bordeauxa 1:1 (0:0).

Vodeći pogodak za Monaco postigao je kapetan Radamel Falcao u 48. minuti, a gol vrijedan boda za goste djelo je Brianda koji je u 65. minuti precizno izveo kazneni udarac.

Danijel Subašić je branio za Monaco cijelu utakmicu, dok je Toma Bašić ostao na klupi za pričuve gostujuće momčadi.

Veliku priliku za pobjedu ispustio je Lyon na gostovanju u Strasbourgu, gdje su golovima Mousse Dembelea (3, 51) vodili s 2:0. No, u razmaku od jedne minute Ajorque je dvaput poslao loptu u mrežu Lyona te tako donio bod Strasbourgu. Tablicu pogledajte ovdje.