Cardiff nije platio ratu za Salu, Nantes se žali FIFA-i

Nogomet ostalo 27. velj 201916:32 > 16:54
Alex Pantling/Getty Images

Francuski prvoligaš Nantes je FIFA-i prijavio Cardiff, koji nije isplatio prvu ratu na ime transfera za tragično nastradalog nogometaša Emiliana Salu.

Argentinski napadač Sala je 21. siječnja poginuo tijekom leta avionom iz Nantesa za Cardiff, gdje se trebalo pridružiti suigračima u novom klubu.

Povezano

Sala je prethodno potpisao ugovor sa Cardiffom, u koji je došao iz Nantesa za 15 milijuna funti. On se vratio u Francusku kako bi se oprostio sa kolegama iz bivšeg kluba, dok je u povratku njegov avion iznad La Manchea nastao sa radara.

Tijelo Emiliana Sale je pronađeno poslije privatne potrage, dok pilot David Ibbotson nije pronađen tokom pretrage olupine aviona na dnu La Manchea.

Cardiff City FC

I pored toga što Sala nikada nije stigao zaigrati za Cardiff, Velšani su dužni ispuniti financijske obaveze prema Nantesu. Cardiff je trebao do 26. veljače isplatiti prvu ratu odštete za Salu, ali pošto to nije učinjeno, francuski klub je podnio žalbu kod FIFA-e.

Cardiff je početkom veljače tražio da se isplata novca obustavi dok se ne završi istraga nesreće, što im je dozvoljeno. Emiliano Sala je u međuvremenu 16. veljače sahranjen u Argentini, gdje su se pojavili predstavnici dva kluba.

Britanski odsjek za istragu avionskih nesreća je u ponedjeljak objavio izveštaj o nesreći, ali mnogo toga je ostalo pod znakom pitanja. I dalje nije poznato da li je pilot Ibbotson imao dozvolu za komercijalne letove, kao i kolika je bila uloga menadžera Willya Mckaya u cijelom slučaju.