Hamšik otišao u Kinu, postao 5. najplaćeniji na svijetu

Nogomet ostalo 13. velj 201921:36 > 21:40
Francesco Pecoraro/Getty Images

Slovački reprezentativac Marek Hamšik od srijede navečer i definitivno više nije nogometaš Napolija.

Tridesetjednogodišnji vezni igrač nakon mnogo peripetija potpisao je ugovor s kineskim klubom Dalian Yifang.

Klub će Talijanima platiti 20 milijuna eura, a Hamšik će tijekom trogodišnje suradnje zaraditi 27 milijuna!?!

Tako je Hamšik peti najplaćeniji nogometaš svijeta, ako je vjerovati informacijama koje je prošlog ljeta plasirao CNBC, a prije petnaestak dana reiterirala ne baš bezvezna Investopedia.

Ispred njega su sami Messi, Ronaldo, Neymar i Bale, dok Pogba zarađuje otprilike isto.

Slovački nogometaš je prije 12 godina iz Brescie došao u klub pod Vezuvom i od tada definitivno ostavio dubok trag. Postao je najbolji strijelac u povijesti Napolija postigavši 118 golova u svim natjecanjima. Prije njega je tu laskavu titulu nosio Diego Maradona.

Hamšiku će suigrači biti Yanick Carasco i Nicolas Gaitan.