Fener tone sve dublje: Gube i od drugoligaša…

Nogomet ostalo 17. sij 201920:22 > 20:23
Chris McGrath/Getty Images

Ekipa Umraniyespora iznenadila je turskog velikana Fenerbahčea u prvom susretu osmine finala Kupa Turske, savladavši ga sa 1:0.

Nastavio je sa slabim igrama Fener, koji je od 47. minuta na terenu imao igrača manje, kada je isključen mladi Makedonac Elif Elmas zbog groznog starta na veznjaku domaćih Temeltasu.

U prvom poluvremenu su gosti imali pet ili šest stopostotnih prilika, dva poništena pogotka i naravno da su kažnjeni zbog svih promašenih prilika.

Drugoligaš iz Istanbula ravnopravno se borio sa znatno poznatijim rivalom, a pobjednički gol postigao je 23-godišnji Karahan u 82. minuti.

Prethodno su Alanyasport i Kasimpaša igrali bez golova u Antaliji. Napadali su gosti konstantno, iako su manje vremena imali loptu u nogama. Čak 11 udaraca prema golu imali su gosti, ali nisu uspjeli pobijediti.