Štimac: U Hajduk se više nikad ne vraćam

Nogomet ostalo 15. sij 201922:24 > 22:33
Ivo Cagalj/PIXSELL

Bivši nogometaš Hajduka Igor Štimac gostovao je u HTV-ovoj emisiji "U svom filmu" gdje se prisjetio lijepih trenutaka prije i nakon svoje nogometne karijere, ali i onih nešto ružnijih.

Štimac se prisjetio nekih lijepih trenutaka iz Hajdukove prošlosti, a nadovezao se i na sadašnjost.

Hajduk je bio preteča europske nogometne škole, sa stručnjacima Bićom Mladinićem, Sergijem Krešićem, Vojom Kačićem i Stankom Poklepovićem. To je bila prepoznatljiva škola baluna koja je proizvodila klasne igrače, među tisućama drugih mladića igrača Hajduka uvijek ste mogli prepoznati prema načinu na koji vodi loptu i njome tehnicira. Po Hajdukovoj je kasnije nastala Ajaxova nogometna škola, koja je vladala Europom, ali od nje danas, nažalost, nije ostalo puno. A moj debi za Hajduk 1985. godine bio je nestvaran. To je bila ekipa braće Vujović, kakva enormna kvaliteta. Dobiti šansu u Hajduku kao mlad igrač, to je bilo nestvarno. Prije 28 godina nitko nije mogao mlad napustiti ligu i koncentracija talenta je bila ogromna. Dobiti šansu tako rano, to je za mene bilo nezamislivo. U mene je vjerovao Poklepović“, rekao je Štimac, pa pojasnio što danas ne valja:

Charlie Crowhurst, Getty Images Sport

Tribine ne mogu upravljati, to je dokazano u svijetu. Hajduk ne mogu voditi sociolozi, nego ljudi iz struke. Žao mi je ako netko ne voli čuti istinu, ali nogomet se igra zbog rezultata“.

Na pitanje o mogućem povratku u HNS, ali i u svoj omiljeni klub, Štimac je bio jasan.

Ne volim raditi promotivno, za HNS sam uvijek tu i kada nisam tu, moje mišljenje se uvažava, HNS je moja obitelj, HNS je iznad svakog kluba. Uvijek želim pomoći obitelji, bilo kritikom ili na neki drugi način. Itekako imam ambiciju povratka u HNS, ali ja sam uvijek tu i uvijek ću biti dio HNS-a. Ambiciju povratka u Hajduk nemam. Nakon što sam se sa bivšim suigračima vratio i novcem pomogao klubu, naučio sam puno u tih nekoliko godina i zbog tog iskustva se nikada ne bih vratio u Hajduk“, zaključio je Štimac.