Jose ima posao! Šef La Lige: Mourinho donosi spektakl!

Nogomet ostalo 15. sij 201912:11 > 12:21
Clive Brunskill/Getty Images

Mnogo se nagađalo oko toga koji će biti prvi radni zadatak portugalskog trenera nakon dobivanja otkaza u Manchester Unitedu. Sada je i ta nepoznanica uklonjena...

Dan Istitene/Getty Images

Naime, Jose Mourinho angažiran je kao stručni komentator za beIN Sports u Engleskoj i za taj posao će po prijenosu zarađivati 65.000 eura!

Ipak, portugalski stručnjak će ispoštovati jedan uvjet koji ima u ugovoru s Unitedom, od koga još uvijek prima plaću, a to je da ne smije da u javnost iznositi ništa vezano za način poslovanja tog kluba.

Mourinho je tijekom Svjetskog prvenstva već radio kao stručni komentator, tada za Russia today. Za to je dobio naknadu od 1.000.000 funti.

U međuvremenu, mišljenje o ovom ‘posebnom’ treneru izazio je predsjednik La Lige Javier Tebas:

Jose je veliki trener i mislim da njegov dolazak ne bi bio loš za La Ligu. Napravio bi od svega spektakl. Samo ne znam koji klub bi vodio”, kazao je Tebas.

Mourinho je posljednjih tjedana najčešće povezivan s Realom, koji je u strašnoj krizi, a pokazuje se da trenutni trener Solari i nije neko rješenje. Tijekom tri godine provedene u ‘kraljevskom klubu’, Mou je osvojio naslov u Primeri, Superkup, kup, a Madrid je napustio 2013.