Torcidina provala na Kantridu samo je odraz kompleksa

Nogomet ostalo 7. sij 201910:33 > 10:51
Izagola.hr

Mišljenja su bili navijači Hajduka, kako kaže Armada, iz Rijeke i s otoka Krka, da je potrebno Riječanima i navijačima Rijeke čestitati današnji Božić.

Na Kantridu može doći svatko. Kupanje ljeti, partija briškule na Portiću, a i kava u Vivi je jedna od najjačih ikada. Kvart je to u kojem sam i osobno proveo dobar dio mladosti, što na utakmicama voljenog kluba, a što na treninzima u atletskom klubu. Krugova sam u sedam godina napravio brdo, stijene su mi pod kožom od malena.

Uvijek je u Rijeci bilo i onih koji navijaju za Hajduk. Moja generacija nije previše znala tko su ti ljudi, nije nas zanimalo. Znali smo da postoje, da su negdje, makar i imaginarno. Naravno, nitko u Rijeci neće eksplicitno navijati za Hajduk, iako jedna podružnica Torcide sa stalnim transparentom na Poljudu i nosi ime jedne gradske četvrti.

Hajduk je veliki klub, osvajač niza trofeja iz razdoblja koje je prestalo ulaskom u treće tisućljeće nove ere. Kao da je netko precvikao žice i krenuo u grubu igru s velikim imenom. Od tada, negdje već petnaestak godina tinjaju ogromni kompleksi. Novi je naraštaj tako već i krenuo u završnicu procesa sazrijevanja, ušao u pubertet, a titule – nigdje.

Oni ljudi za koje ne znamo, ili se barem trudimo ne znati da postoje u gradu, sinoć su odlučili provaliti na ljepoticu Kantridu. Nije to teško. Žuta ograda visoka je dva metra, nju smo i mi za vrijeme treninga preskakali kada bi netko od domara na stadionu zaboravio otključati kakva vrata. Na stadionu i oko njega već ionako jako dugo nema nikoga, situacija je to koja pomalo podsjeća na Kranjčevićevu. Možete roštiljati na centru igrališta, ako baš imate želju.

Torcida je provalila i ostavila neke poruke. Kao, za Božić. Jer, prema njihovoj su Riječani – Srbi.

I onda se čudimo kada reprezentacija odbija igrati u Splitu?

Zar smo zaboravili svastiku? Zar će društvo dopustiti i ovakve poruke?

Kaže navijački forum Armade da su neki izgrednici povezani s ovim incidentom već locirani i da ih se navodno pretuklo. I taj dio događaja također valja osuditi. Međutim, ako se to i dogodilo, teško da će se smanjiti količina i intenzitet gluposti i pogreške pripadnika Torcide.