FA Cup: Morata izbacio Soudanijev Nottingham Forrest

Catherine Ivill/Getty Images

Chelsea je bez previše problema odradio posao u trećem kolu FA Cupa, momčad Maurzija Sarrija bila je bolja od Nottingham Forresta rezultatom 2:0. Everton je također bio uspješan, svladan je Lincoln s 2:1.

Cesc Fabregas oprostio se od Chelseaja nakon četiri godine vjernosti, potvrđen je prelazak u AS Monaco, no 31-godišnji Španjolac napušta londonski klub s promašenim kaznenim udarcem u dvoboju protiv Nottingham Forresta. Ipak, Alvaro Morata spasio je stvar s dva pogotka u drugom poluvremenu. Mateo Kovačić nije bio u sastavu. Nekadašnji igrač Dinama, El Arbi Hilal Soudani nije zaigrao za goste, već je neko vrijeme izvan terena zbog ozljede.

Everton je teže od očekivanog svladao Lincoln. Lookman i Bernard doveli su domaćina u vodstvo od dva razlike nakon petnaest minuta igre, a u 28. minuti gosti su izjednačili preko Bostwicka. Rezultat se do kraja nije mijenjao. Golove s obje utakmice pogledajte u video prilozima.