OSVRT Mamić i Luka prije finala bi mogli na ručak

Nogomet ostalo 21. pro 201818:11 > 18:12
Getty Images

U finalu Svjetskog prvenstva klubova u Abu Dhabiju sastat će se domaći Al Ain koji vodi naš Zoran Mamić i Real Madrid predvođen najboljim igračem svijeta Lukom Modrićem.

PIŠE: Josip Juraj Pajvot

Alexander Hassenstein/Getty Images

Potvrda da život piše čudne priče je susret Zorana Mamića i Luke Modrića u finalu klupskog SP-a. Najbolji igrač svijeta je već navikao na veliku pozornicu sa svojim Realom, pokušat će nakon tri uzastopna naslova u Ligi prvaka doći do isto toliko naslova na Svjetskom prvenstvu klubova.
Naravno, ovo natjecanje ima neizmjerno manju važnost od Lige prvaka, međutim naslov je naslov i Real želi osvojiti još jedan trofej i pridružiti ga bogatoj zbirci koju imaju na Santiago Bernabeu.

Povezano

Po prvi puta u povijesti osvojili su dvostruku krunu i plasirali se u finale klupskog SP-a. Teško je vjerovati da mogu napraviti još jednu senzaciju i pobijediti moćni Real u finalu, ali to je susret u kojem nemaju što za izgubiti i mogu biti vrlo opasni, uostalom pokazali su to u polufinalu kada su izbacili prvaka Južne Americe River Plate.

Zoran Mamić zaista radi dobar posao s Al Ainom, međutim čovjek koji je osuđeni kriminalac (još uvijek nepravomoćno) ne smije biti na ovakvom jednom događaju, nego iza rešetaka. Zoran i njegov brat Zdravko proglašeni su krivim za izvlačenje 116 milijuna kuna iz Dinama. S Damirom Vrbanovićem i Milanom Pernarom čine optuženu četvorku koja će u zatvor kada presuda bude pravomoćna. Zdravko je dobio šest i pol godina zatvora, dok je Zoran dobio četiri godine i 11 mjeseci.

Zdravko je pobjegao u Međugorje jer bi u protivnom morao biti u istražnom zatvoru jer je dobio kaznu veću od pet godine, dok je Zoran za dlaku izbjegao zatvor i pravomoćnu presudu čekat će iz Emirata. Kada se donese pravosudna presuda Zoran će također biti bjegunac, ali na njegovu sreću UAE nema zakon o izručivanju tako da je miran.

Apsurdno je što ćemo na malim ekranima na velikoj pozornici gledati čovjeka koji bi trebao biti u zatvoru, još je apsurdnije što će puno ljudi biti ponosni činjenicom da imamo trenera na jednoj strani i igrača na drugoj u tako velikom finalu. Vlasnike Al Aina to sigurno ne zanima niti malo, njima je bitno da Mamić radi dobar posao i da osvaja titule.

#related-news_0

Novac je također uvijek dobrodošao bez obzira što to Arapima nikad nije bio problem. Zoran Mamić je Al Ainu donio već četiri milijuna dolara ovim ulaskom u finale, s mogućnošću osvajanja dodatnog milijuna ukoliko osvoje naslov. Nije to mali novac, složit ćete se.

Zna i drugi protagonist ovog finala štošta o situaciji u kojoj se trenutno nalaze Mamići, jer je i on sam kazneno gonjen zbog krivokletstva u slučaju podjele novaca oko njegovih transfera. No, za razliku od njih, najbolji igrač svijeta nije osuđen te neće morati u zatvor.

Luka Modrić je dugi niz godina povezan s braćom Mamić, svima dobro poznat “građanski ugovor” je Zadraninu zadao velike probleme, ali iako bude osuđen to će vjerojatno biti samo uvjetna kazna kakvu je dobio u Španjolskoj zbog utaje poreza. Nećemo previše o detaljima, ionako ste već vjerojatno vrlo dobro upoznati s njima. Poanta ovog teksta je da se Zoran Mamić i Luka Modrić vrlo dobro poznaju, mogli bismo reći i da su vrlo dobri prijatelji tako da ovo finale i njihov međusobni sraz ima veliku važnost za njih.

Vjerujem da će Zoran i Luka prije nedjeljnog finala sjesti na ručak, ako već i nisu. Možda će i nazvati Zdravka koji u Međugorju prati sve uspjehe svog brata, uostalom Zoran je rekao da bi Zdravko rado došao kod njega, ali to u ovom trenutku nije moguće. Teme koje će se na tom ručku pretresati vjerojatno nikad nećemo saznati, ali bit će zasigurno vrlo zanimljivo.