Raste strah među krimosima zbog kojih je nadrapao Leko

Nogomet ostalo 19. pro 201820:54 > 21:02
Andy Astfalck/Getty Images

Belgijski mediji danas pišu da je srpski menadžer Dejan Veljković prihvatio status zaštićenog svjedoka u operaciji koja traje od početka listopada, a usmjerena je prema razbijanju kriminalnog podzemlja u nogometu.

U toj aferi među prvima je nastradao Ivan Leko, trener Club Bruggea, koji je priveden, ispitan, a ubrzo i pušten bez podignute optužnice.

No, danas se pojavila jedna vrlo važna informacija – naime, jedan od bližih suradnika našeg Leke, čovjek koji mu je omogućio prve trenerske poslove u Belgiji, a sudjelovao je i u transferima nekih naših nogometaša (npr. Karlo Letica), postao je najvećom metom u miljeu kojeg se pokuša razbiti.

Istovremeno, postao je dragocjen izvor informacija tamošnjoj policiji i odvjetništvu, s kojima je odlučio surađivati i pritom dobiti smanjenje zatvoreske kazne s prvotnih 15 na 5 godina. Ukratko – nagodio se kako bi otkucao veće face!

Uskoro će se klupko početi odmotavati, a bit će vrlo zanimljivo pratiti tko će sve u skoroj budućnosti završavati na informativnim razgovorima, ali i na dugoročnom besplatnom smještaju u briselskim i inim zatvorima.

Spomenuti menadžer Veljković osumnjičen da je realizirao nekoliko financijskih transakcija u dogovoru s više klubova, a putem njih je ostvarivao skrivene provizije, kao i za igrače koje je zastupao. U cijeli  slučaj, a posebno istragu, umiješano je puno klubova, nogometnih djelatnika igrača i sigurno priča ne staje na ovom slovu.