Div iz Segunde u problemu, moguće istupanje

Nogomet ostalo 15. pro 201814:05 > 14:19
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Reus Deportiu je u velikim financijskim problemima. Moguće je da svi igrači odu. To će se vjerojatno i dogoditi, samo je pitanje kada.

Nakon današnje utakmice protiv Cordobe koja se igra u 18 sati, kreće vrlo neizvjesna budućnost Reusa. Svi igrači mogu otići iz kluba uz raskid njihovih ugovora, a to je potvrdio i njihov kapetan Jesus Olmo.

“Nismo dobili plaću, a po našim ugovorima možemo ih raskinuti u slučaju problema u kojima se klub nalazi. Situacija je već sada neodrživa, pa ćemo vidjeti kako će sve završiti”, kaže Jesus Olmo.

“Vjerojemo da je odlazak jedini način da jednom dobijemo ono što je naše. Svaka druga opcija podijelila bi svlačionicu, samo bi se prolongirala situacija koja nije dobra. Situacija je trebala biti riješena još 26. listopada, ali klub to nije ispoštovao. Sve traje do dan-danas, čini se da nema drugih rješenja. Stanje je prevršilo sve granice, toliko obećanja je neispunjeno, a to je neprihvatljivo za profesionalne nogometaše”, dodaje kapetan Reusa.

Predsjednik La Lige Javier Tebas stao je na stranu igrača i komentirao da su žrtve onoga što si je uprava Reusa sama skuhala.

Katalonski klub ostvario je prvu i povijesnu promociju iz treće u drugu ligu 2016. godine, a već su dvije sezone uspješno izbjegavali povratak u Segundu B. Ipak, opet su se našli u zoni ispadanja, ovoga puta i s financijskom omčom oko vrata.

Dobili su iz Reusa rješenje do ponedjeljka, da nađu potencijalnog kupca. Već se bilo nekih razgovora sa stoperom Barcelone Gerardom Piqueom, a to nije urodilo plodom.