Trener kojem smo se smijali u Rusiji ima novi posao

Nogomet ostalo 13. pro 201818:11 > 18:25
Gabriel Rossi, Getty images

Bivši izbornik reprezentacije Argentine postao je novi trener brazilskog Santosa.

Jorge Sampaoli (58) bez posla je bio od Svjetskog prvenstva u Rusiji, gdje su Gauchi eliminirani u osmini finala od Francuske sa 4:3.

Po završetku Mundijala suradnja Sampaolija i Argentine je očekivano raskinuta, s obzirom da su još za vrijeme prvenstva stizali izvještaji o totalnom neposluhu igrača prema njemu, a u jednom trenutku neke od utakmice u skupini moglo se vidjeti kako izbornik traži mišljenje Messija o potezu kojeg je zamislio.

Ili je takav barem bio dojam.

Očito su slično razmišljali u Savezu kad su ga ekspresno poslali na ‘burzu’. Pet mjeseci kasnije iskusni stručnjak je našao angažman u slavnom brazilskom Santosu, klubu čije je ime proslavio legendarni Pele.

Sampaoli je u trenerskoj karijeri vodio klubove u Peruu, Čileu, Argentini i Ekvadoru, zatim Sevillu te reprezentacije Čilea i Argentine.

Četiri trofeja je osvojio s Universidad de Chileom, dok je s reprezentacijom osvojio Copa Americu 2015. godine.