Ludjak ne odustaje – Abreu u rekordnom 28. klubu

Nogomet ostalo 13. pro 201818:50 > 19:04
Foto: Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Urugvajski napadač Sebastian Abreu zakoračio je u peto desetljeće života, ali je i u 43. godini odlučio nastaviti s aktivnim bavljenjem nogometom.

Sebastian Abreu danas je dogovorio suradnju s brazilskim četvrtoligašem Rio Brancom, čime je samo popravio svoj rekord kao igrač koji je promijenio najviše klubova u karijeri. Ovo mu je 28. klub u karijeri u desetoj različitoj zemlji, što je svjetski rekord.

Bivši reprezentativac, koji je za Urugvaj odigrao 70 utakmica i postigao 26 golova, prve utakmice u seniorskoj momčadi odigrao je davne 1995. godine za Defensor Sporting iz Montevidea.

Popularni El Loco je zatim igrao, između ostalog, za San Lorenzo, Depotivo La Coruna, Gremio, River Plate, Real Sociedad, Botafogo, dok je posljednje utakmice ubilježio ove godine za čileanski Deportes Magallanes.