River i Boca pregovarat će u drugoj državi!?

Nogomet ostalo 27. stu 201813:26 > 13:49
Marcelo Hernandez/Getty Images

Južnoamerička nogometna organizacija pokrenula je disciplinski postupak protiv River Platea.

Navijači tog kluba napali su autobus s nogometašima Boca Juniors u subotu, prije uzvratne utakmice finala Copa Libertadores. Nakon toga je početak utakmice dvaput odgađan. Prva utakmica na Bocinom stadionu završena je rezultatom 2:2.

Utakmica je na koncu odgođena za nedjelju, ali je potom još jednom odgođena i to na neodređeni termin.

CONMEBOL je odlučio da se predstavnici dva kluba sastanu u utorak, u Paragvaju! Tamo bi se trebao postići dogovor oko novog termina odigravanja uzvratne utakmice. Južnoamerička konfederacija pokrenula je i disciplinski postupak protiv Rivera, moguća kazna je čak i suspenzija.

CONMEBOL je priopćio kako River ima 24 sata da iznese svoju obranu u sjedištu ove organizacije u gradu Luque u Paragvaju.

Moguća je suspenzija, ali i odluka o igranju odgođene utakmice na neutralnom terenu ili praznom Monumentalu, što se ionako trebalo dogoditi.

Argentinska policija je, u međuvremenu, uhitila veći broj navijača Rivera iz skupine Barra Brava, koje su tamošnji mediji označili kao mafiju argentinskog nogometa.

Predsjednik Argentine Mauricio Macri je pozvao Kongres da usvoji strožiji zakon protiv huliganizma u sportu, koji bi izgrednike mnogo oštrije kažnjavao.