Zašto je plakao sudac koji je amenovao uspjeh Vatrenih?

Nogomet ostalo 20. stu 201812:10 > 12:11
Twitter

Ovidiu Hategan sudio je utakmicu Njemačka - Nizozemska koja je završena rezultatom 2:2, čime je Nizozemska osigurala plasman na završni turnir Lige nacija, ali su i Vatreni 'bezicirali' status nositelja u predstojećim kvalifikacijama za Europsko prvenstvo...

Ubrzo nakon što je posljednja tri puta puhnuo u zviždaljku, iz njega su počele izlaziti emocije. Manifestirale su se suzama, a u jednom trenutku i Virgil van Dijk, strijelac presudnog pogotka na utakmici, pojavio se u blizini rumunjskog suca i kratkim znakom pažnje ga pokušao utješiti:

Ali, zašto je Hategan tako reagirao po završetku utakmice kojom se Njemačka na svom stadionu oprostila od Lige A, a Hrvatska – uslijed neuspjeha Elfa – osigurali jedno od 10 nositeljskih pozicija u ždrijebu za kvalifikacije za Euro 2020?

Rumunj je, naime, u poluvremenu sinoćnje utakmice saznao vrlo tužnu vijesti – umrla mu je majka. Posao u preostalih 45 minuta susreta odradio je profesionalno, bez velikih problema, previda i repova, a kada je splasnuo pritisak velikog zadatka koji je bio pred njime, nije se više mogao odupirati reakciji uslijed teškog osobnog gubitka.