Argentinska fešta: Četiri gola, čeka nas vreli uzvrat

Nogomet ostalo 11. stu 201821:56 > 22:01
Gett Images

U prvoj utakmici finala Copa Libertadores Boca Juniors i River Plate odigrali 2:2

U prvom susretu finala Copa Libertadores argentinski nogometni velikani Boca Juniors i River Plate su pred 50.000 gledatelja na stadionu La Bombonera u Buenos Airesu odigrali 2-2.

Argentinski ‘Superclasico’ ubraja se među najveće gradske derbije na svijetu, a Boca i River do sada su odigrali 248 utakmica, no večeras su se prvi put međusobno susreli u finalu najprestižnijeg južnoameričkog natjecanja.

Boca je za sada uspješnija, slavila je 88 puta, River sedam puta manje, a 78 susreta je završilo bez pobjednika.

Bila je to utakmica u kojoj je Boca dva puta vodila, ali se River oba puta vratio ostvarivši odličan rezultat uoči uzvrat u svom dvorištu.

Domaćin je poveo u 34. minuti golom Ramona Abile koji je dva puta odlično reagirao u kaznenom prostoru. Argentinski napadač je prvo pucao sa 14 metara, Franco Armani je obranio njegov udarac, ali je Abile iz odbijanca pogodio za vodstvo Boce.

No gosti su izjednačili već u idućem napadu. Nakon što su krenuli s centra Enzo Perez je uposlio Davida Pratta koji je izašao ispred Augustina Rossija i zabio za 1-1.

U posljednjim trenucima prvog dijela domaćin je stigao do novog vodstva. Sebastian Villa je ubacio iz slobodnog udarca, a Dario Benedetto zabio glavom za 2-1. U 61. minuti River je poravnao i to autogolom Carlosa Izquierdoza nakon ubačaja Lucasa Martineza. Izquierdoz se tako pretvorio u tragičara utakmice jer je upravo njemu pobjegao Pratto prilikom prvog gola gostiju.

U posljednjim trenucima susreta Boca je imala zicer za pobjedu, Benedetto je izašao sam ispred Armanija, ali je vratar Rivera bio uspješniji.

Za Bocu je ovo 11 finale južnoameričke ‘Lige prvaka, a do sada je šest puta slavila, posljednji put 2007. River je pak, do sada pet puta igrao u finalu i tri puta pobijedio. Posljednji put 2015. godine.

Uzvratni susret je 24. studenoga na stadionu Monumental Antonio Vespucio Liberti. Ne vrijedi pogodak u gostima.