AIK Stockholm prvak Švedske nakon devet godina

Nogomet ostalo 11. stu 201818:45 > 18:47
(Photo by Jonathan Nackstrand/EuroFootball/Getty Images)

Nogometaši AIK Stockholma osvojili su prvenstvo Švedske nakon što su u posljednjem 30. kolu slavili na gostovanju kod Kalmara s 1:0.

Prije ulaska u završno kolo, AIK je držao dva boda prednosti ispred Norrkopinga, no bilo je jasno kako će pobjeda protiv Kalmara momčadi iz glavnog grada osigurati titulu prvaka. Strijelac jedinog pogotka bio je Jansson u posljednjoj minuti prvog poluvremena. AIK će idućeg ljeta igrati u kvalfikacijama Lige prvaka. Ovo je ukupno dvanaesti naslov prvaka za AIK, a prvi od 2009. godine.

Norrkoping je također slavio identičnim rezultatom na gostovanju kod Hackena (Skrabb), međutim morati će se zadovoljiti drugim mjestom koje ga odvodi u kvalifikacije Europa lige, a tamo će im se pridružiti i Malmo koji je pobjedom nad Elfsborgom 2:0 preskočio Hammarby, iako je točnije reći ‘izjednačio’ se na 58 bodova. Hammarby je sa Ostersundom odigrao 3:3. Malmo je ipak ostao na trećem mjestu zbog nevjerojatnog razloga, jednog jedinog gola više koji su postigli. Iako Hammarby ima bolju gol razliku (+31) u odnosu na Malmo (+28), potonji je zabio više golova ove sezone, 57 naspram 56 Hammarbyja.

Iz lige su ispali Dalkurd i Trelleborgs, dok će kvalifikacije za opstanak igrati Brommapojkarna i to protiv trećeplasirane momčadi druge lige, ekipe AFC Eskilstuna. Nakon godinu dana u prvu ligu se vraća Helsingborg, a pridružuje mu se Falkenbergs.