Dalić NE, Talajić – DA! Što čeka Ivankovića?

Nogomet ostalo 2. stu 201818:53 > 18:54
evarazdin.hr

U 7,00 sati u subotu Branko Ivankovć sa svojim Persopolisom protiv Kashima Athlersa igra prvu utakmicu finala Azijske Lige prvaka

Branko Ivanković je u finalu Lige prvaka! Sasvim dobro zvuči. Nije niti ona azijska za baciti. U Teheranu već sada, prije prve finalne utakmice (subota, 3. studenoga u 7:00) njegovog Persopolisa protiv japanskog Kashima Anthlersa, treće momčadi nogometnog prvenstva Japana, ima status božanstva.

Persopolis je najveći iranski klub, ima više od 40 milijuna navijača, a u svojoj povijesti koja je započela 1963. godine osvojio je 11 naslova prvaka. U pet navrata su osvijli Kup. Nekadašnji pomoćnik Miroslava Blaževića iz 1998. godine Branko Ivanković ima prigodu ponoviti uspjeh Dragana Talajića. Pulski stručnjak rođen u Sarajevu osvojio je ovaj trofej na klupi Al Ittihada u sezoni 2003./04. Prvu utakmicu finala bio je pomoćnik Tomislavu Iviću, ta je utakmica završila 3:1 za južnokorjeski Seongham. Prije uzvrata smijenjen je Ivić, a Talajić je u uzvratu slavio 5:0. Još jedan hrvatski stručnjak stigao je do završnog ogleda. Zlatko Dalić je s Al-Ainom iz Ujedinjenih Arapskih Emirata izgubio u dvije utakmice protiv Jeonbuka iz Južne Koreje.

– Izuzetno je velik odjek izazvao naš plasman u finale. Od stadiona, pa do ulica Teherana koje su preplavili navijači. Naš klub ima 40 milijuna navijača, slavilo se i u drugim gradovima. U ovoj zemlji događa se dosta kriznih situacija i trenutaka, tako da nogomet pruža jednu vrstu satisfakcije, narod je sretan kad se ostvari takav uspjeh – rekao je Branko Ivanković.
Čekaju ga dvije najveće utakmice u samostalnoj karijeri.
– Bilo bi šteta da ne odemo do kraja, ali bit će teško. Svaka momčad koja se plasira u polufinale napravila je ogroman uspjeh, i svatko od te četiri ekipe mogao je postati prvak. To vrijedi i za nas, no siguran sam da Japanci nisu bolji od nas i da imamo dobre izglede u finalu.
Uzvrat u Teheranu pred 100 tisuća gledatelja na rasporedu je 10. studenoga.