Dinamov suparnik po starom! Ne ide, pa ne ide…

Nogomet ostalo 1. stu 201820:31 > 20:32
Photo by Ian MacNicol/Getty Images)

U susretu 13. kola belgijskog nogometnog prvenstva Anderlecht je kod kuće odigrao 1-1 protiv Lokerena, dok je Standard izgubio na gostovanju kod Waregema sa 1-3.

Protivnik zagrebačkog Dinama u skupini Europske lige je tako produžio niz bez pobjede na tri utakmice, a u zadnjih osam nastupa samo je dva puta slavio.

Lokeren je poveo u 53. minuti golom Olivera Deschachta, a izjednačio je Nany Dimata u 59. minuti. Hrvatski nogometaš Ivan Santini je za Anderlecht igrao posljednjih 15 minuta, dok Antonio Milić nije nastupio. Za Lokeren je cijeli susret igrao Jakov Filipović.

U drugom susretu večeri Waregem je pobijedio Standard sa 3-1. Gosti su poveli u 23. minuti golom Maximea Lestiennea, no domaćin je u nastavku preokrenuo rezultat s tri gola. Strijelci su bili Hamdi Harbaoui (31, 66) i Mamadou Sylla (69).

Domaćin je posljednjih deset minuta igrao s igračem manje nakon što je strijelac trećeg gola isključen zbog neopreznog starta, ali Standard to nije znao iskoristiti.

Na ljestvici vodi Genk sa 33 boda, Club Brugge je drugi s tri boda manje, a treće mjesto drži Antwerpen sa 25 bodova. Anderlecht je četvrti sa 24 boda, dok je Standard na šestom mjesto sa 20 bodova.