David Ramos/Getty Images

31.10.2018 | 11.32

River Plate prvi finalist Copa Libertadoresa

Argentinski nogometni velikan River Plate se plasirao u finale Copa Libertadoresa, južnoameričke verzije europske Lige prvaka.

River Plate

Gabriel Rossi, Getty images

River Plate

Momčad iz Buenos Airesa je u prvoj utakmici koju je igrala kod kuće izgubila od brazilskog Gremia sa 0-1, a sinoć je u uzvratu u Porto Alegreu slavila sa 2-1 (0-1).

Gosti su poveli golom Leonarda u 36. minuti, a Argentinci su pred kraj utakmice napravili preokret, najprije je izjednačio Rafael Borre u 82. minuti da bi Gonzalo Martinez u petoj minuti sudačke nadoknade zabio za pobjedu i plasman u finale.

River Plate je zadnji put u finalu Libertadores kupa imao 2015. Drugi polufinalni par su Palmeiras i Boca Juniors. U prvoj utakmici je argentinska ekipa slavila sa 2-0, a uzvrat se igra u noći s četvrtka na petak u Sao Paolu.(h)