MLS-zarade: Rooney i Ibra – puka sirotinja

Nogomet ostalo 24. lis 201817:29 > 17:49
Jonathan Daniel, Getty Images

Svi navalili na njih, da zarađuju za crne dane, da su se došli potkožit na kraju karijere, a gle ovo. Wayne Rooney tek je deveti, a Zlatana Ibrahimovića nema ni na mapi onih koji najviše zarađuju.

MLS iliti Profesionalna nogometna liga SAD-a objavila je podatke o tome kolko u osnovi zarađuju njeni nogometaši po određenim klubovima. Doduše, to je MLS objavio na prijedlog njihovog Udruženja nogometaša, ali svejedno….

Primanja igrača u tom su izvještaju svedena na dvije razine. Prva je njihova ugovorena plaća po ugovoru, a u drugi dio ulaze razni bonusi i kompenzacije. Tu ulaze poznati bonusi po nastupu, po zabijenom pogotku, clean-sheet bonusi, i tako dalje.

Po novome izvatku, čak 53 nogometaša u MLS-u godišnje zaradi preko milijun dolara, što je za tamošnje prilike veliki novac, s obzirom da se ipak ne radi o ligi s previše kvalitetnih pojedinaca u svjetskom nogometu.

Po tome, vodeći po zaradi je nekadašnji Juventusov nogometaš Sebastian Giovinco koji u Torontu ima godišnju plaću od 4.3 milijuna funti, a svota bonusa sama po sebi premašuje 5.5 milijuna funti.

Wayne Rooney tek je na devetom mjestu. Njegova godišnja plaća iznosi 2.1 milijun funti, a na toj razini su mu i bonusi. Ispred njega su imena poput Carlosa Vele, Bastiana Schweinsteigera, Davida Ville i Jozyja Altidorea, a gdje je Zlatan…

Zlatan je u ožujku dogovorio “tek” milijun i pol dolara godišnje plaće, a toliko mu klub jamči i u kompenzacijama, pa ga nema na listi prvih 20 po zaradama u američkom klupskom nogometu. Ashley Cole je još ispod….

Teško im je, jel?