Rooney odveo DC u doigravanje, Zlatan zabio i asistirao

Shaun Botterill, Getty Images

U američkom MLS prvenstvu je odigrano pretposljednje kolo, a obilježili su ga golovima zvijezde Zlatan Ibrahimović i Wayne Rooney.

U MLS prvenstvu pred play-off je ostalo se za odigrati još jedno kolo, a svoje mjesto u doigravanju osigurao je Rooneyev DC Junajted, dok Los Angeles Galaxy, za koji igra Zlatan Ibrahimović čeka posljednji meč u regularnom dijelu sezone.

DC United je u nedjelju navečer nadigrao New York City sa 3:1, uz dva gola Rooneya, u 8. iz slobodnjaka i 74. minuti iz penala, dok se u strijelce upisao i Acosta u 24. minuti. Jedini gol za ekipu iz Velike jabuke bio je djelo slavnog španjolskog napadača Davida Ville u 78. minuti.

LA Galaxy je u gostima savladao Minnesotu sa 3:1, a u pobjedničkoj ekipi briljirao je Zlatan Ibrahimović sa golom i asistencijom. Ibra je prvo pogodio u 30. minuti, zatim je na 2:0 povisio u 50. Camara, da bi minutu kasnije na dodavanje Šveđanina gol postigao i Alessandrini. Utješni pogodak za Minnesotu postigao je Rodriguez u 53. minuti.

Galaxy se na tablici Zapadne konferencije MLS-a nalazi na 7. mjestu i odluka da li će u play-off će pasti na meču protiv Houstona 28. listopada.