Mladi Hrvat oduševio nastupima u novom klubu

Nogomet ostalo 18. lis 201815:43 > 15:50
Jeff Holmes/PA Images via Getty Image

Mladi hrvatski nogometaš Filip Benković igra na posudbi u škotskom Celticu, a čelnici zeleno-bijelih su i više nego zadovoljni s njegovim nastupima.

Jeff Holmes/PA Images via Getty Image

Benković je došao u Celtic na posudbu iz Leicestera, a u prva dva mjeseca u Glasgowu oduševio je sve u klubu.

Benković je odigrao dosad tri utakmice za Celtic (zbog ozljede), ali je u tim nastupima opravdao svoj veliki potencijal.

Filip me impresionirao. Očito je kako smo dobro odradili svoj posao prije nego smo ga doveli. On se nameće svojom veličinom i građom, dominantan je u zraku kako obrambeno, tako i napadački. Tehnički je dobro potkovan i može igrati kvalitetna kratka i duga dodavanja. Nadam se kako će uhvatiti pravu formu i nastaviti s dobrim igrama“, rekao je pomoćni trener momčadi iz Glasgowa Chris Davies.

Pred Benkovićem je tek dokazivanje u novom klubu, ali očigledno je njegova avantura u Škotskoj dobro započela.