Leko je slobodan, ali i emocionalno na dnu

Nogomet ostalo 11. lis 201817:08 > 17:13
Andy Astfalck/Getty Images

Ponajveća afera u povijesti belgijanskog nogometa dobila je epilog. Bivši hrvatski reprezentativac i trener Club Bruggea, Ivan Leko pušten je na slobodu.

Leko je nakon optužbi da je sudjelovao u namještanju utakmica noć proveo u pritvoru u Bruxellesu, a hrvatski trener jutros je izašao pred suca. On ga je očito, oslobodio daljnjeg ostanka u pritvoru budući da je uz pratnju svog odvjetnika napustio sud, navodi Index.

Peter Vandenbempt, jedan od vodećih belgijskih sportskih novinara rekao je kako je izgledno da Leko nije sudjelovao u namještanju utakmica, ali da postoji jedan drugi problem koji će hrvatskog trenera vjerojatno koštati otkaza u Bruggeu.

Naime, Vandenbempt kaže, da postoji sumnja da je Leko primao provizije od Veljkovića u prošlosti. Za Leku bi pogubno bilo ako se dokaže da je uzeo novac kod transfera Ivana Tomečaka i Matsa Ritsa u Brugge. U tom slučaju Leko više ne bi smio biti trener Club Bruggea. Za klub bi to bila užasno loša vijest, no to je tako.

Lekin odvjetnik Walter Vansteenbrugge izjavio je nakon puštanja kako je njegovom klijentu laknulo nakon ovakve odluke suda, ali da je i dalje vrlo emotivno doživio cijelu situaciju.

”Večeras ćemo dati službeno objašnjenje cijele priče”, okupljenim novinarima poručio je Lekin odvjetnik.

Razlog zbog kojeg je trener Bruggea uhićen još uvijek nije poznat, no iz njegova kluba polako tijekom dana cure informacije vezane uz istragu. Još jutros pojedini belgijski mediji pisali su da Leko nije osumnjičen nego su ga istražitelji htjeli ispitati o poznatom menadžeru Dejanu Veljkoviću.