Prosinečki našem novinaru: A što ti misliš o Hajroviću?

Nogomet ostalo 5. lis 201815:55 > 16:09
Charles McQuillan/Getty Images

Nazvali smo legendarnog Žutog i postavili mu nekoliko pitanja o aktualnim temama. Pričali smo o Dinamu, Hajroviću, Gojaku, Modriću, ali i Crvenoj zvezdi!

Charles McQuillan/Getty Images

Najaktualnija tema je još jedna Dinamova euro-pobjeda, uvjerljiv i autoritativan nastup u Bruxellesu. Kako vam se čini sadašnji Dinamo?

– Pratim Dinamo koliko mogu, naravno. Bjelica radi dobar posao, igraju odlično u Kupu Uefa, bili su uspješni u dvije utakmice s protivnicma koji po imenima ne da su dobri, nego odlični. Znači da se dobro biralo igrače, da je napravljena dobra atmosfera. Pobjednički duh je tu, tak’ da to izgleda jako dobro.

Je li pretjerano već sada pričati o proljeću?

– Ne znam. Sigurno da je euforija, ali bez toga ne ide. Poslije dvije pobjede Dinamo ima pravo razmišljati o proljeću!

Kako su vam se u tim utakmicama svidjeli potencijalni kandidati za vašu reprezentaciju, Gojak, a posebno Hajrović?

– Posebno Hajrović?

Pa da, s obzirom da se o njemu dosta pričalo i pisalo u posljednje vrijeme, a i vi ste dali izjavu kako ga jedna dobra utakmica neće dovesti u reprezentaciju. Jeste li možda promijenili mišljenje?

– A kako ga ti vidiš?

Ja sam jedan nogometni laik pa bih radije čuo vaše mišljenje…

– Dečko je bio u reprezentaciji pa nije igrao jako dugo pa se vratio u Dinamo. Zatim je počeo dobro igrati i postiže golove. Radi se o kvalitetnom igraču. Što ne znači da neće biti u reprezentaciji.

Gojak?

– Gojak – ako niste znali, sad ću vam objasniti – igra za mladu reprezentaciju, koja ima set-meč loptu protiv Portugala. Ako pobijede, idu na Europsko prvenstvo. Radi se o dobra dva igrača, pogotovo Gojak koji je zadnjih godinu dana napredovao, igra sve bolje i bolje, a Hajrović je ipak igrač koji je već igrao svugdje. A i jedno vrijeme nije igrao u Werderu, pronašao se u Dinamu… No, ne znači da neće biti pozvan za reprezentaciju u budućnosti.

Sljedeći tjedan (11.10.) Bosna i Hercegovina ide na gostovanje kod Turske.

– Da, to je prijateljska utakmica, a zatim par dana kasnije igramo Ligu nacija kod kuće protiv Sjeverne Irske. Vidjet ćemo što će biti protiv Turske, neke igrače ćemo odmoriti, a neke isprobati. Još ćemo vidjeti tijekom ponedjeljka, važan je i medicinski bilten. I tada ćemo vidjeti kako je tko igrao.

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Što kažete na hrvatsku reprezentaciju, posljednji poraz protiv Španjolske, a sada nam dolazi Engleska. Neki igrači nisu bili na vrhunskoj tjelesnoj razini u porazu od Španjolske, kako ste vidjeli tu situaciju?

– Nisam gledao utakmicu, jer sam u to vrijeme igrao svoju s reprezentacijom. Španjolska je odična momčad. Bez daljnjega, bio je to prevelik rezultat, ali to se dešava. Poslije velikog uspjeha u Rusiji može se dogoditi i jedan kiks. Ali, vjerujem da ćemo biti puno bolji već protiv Engleske.

Dakle, mislite da će biti potpuno drukčije izdanje protiv Engleza?

– Pa nadam se, ne znam dal’ vjerovat ili ne. Kaj ja znam, nogomet je čudna stvar. Sve je moguće. Engleska je isto izgubila od Španjolaca. Mali je problem što nema navijača na Rujevici.

Luka Modrić dobio je nagradu The Best. Sam je rekao kako mu je nakon SP-a trebalo dulje vremena da se oporavi od teškog emcionalnog napora koji je taj nastup predstavljao. Slažete li se s izborom Luke kao najboljeg u protekloj godini?

– U nogometu je tako, svaki dan je dokazivanje. On to mora maknuti iz glave, dolaze novi izazovi u reprezentaciji i u klubu. Sigurno da je Luka odigrao odlično SP, bio super u Ligi prvaka, u ovom trenutku je jedan od najboljih na svijetu, evo i proglašen je najboljim. Odlično je da je ostao u reprezentaciji, to je najvažnije!

Kako biste komentirali vaš bivši klub Crvenu zvezdu, pomalo neočekivano je izbacila Salzburg i ušla u Ligu prvaka, a tamo je uspjela i otkinuti bod Napoliju?

– To ništa nije slučajno, u nogometu nema slučajnih stvari. Još prošle godine su u Europa ligi otišli daleko. Očito je da postupno i kvalitetno rade.

Što mislite može li se Zvezda evenutalno uključiti u borbu za treće mjesto u skupini ili čak drugo, iako je grupa ekstremno jaka?

– Jako teško, nećemo se lagati i varati. Igraju s najboljim ekipama na svijetu. Teško da uopće mogu prići, ovo je već velika stvar, bod protiv Napolija je izvanredan. U Beogradu će svima biti teško igrati, ali ovi ostali su u velikoj prednosti.