Vulić za SK: Modrić je apsolutno zasluženo najbolji

sport klub

Novi trener Hajduka Zoran Vulić upisao je dvije pobjede u dva susreta otkako je na kormilu Majstora s mora zamijenio svog prethodnika Željka Kopića. Novi izazovi slijede danas u kupu protiv Vrapča, a već u subotu pred Hajdukom i Vulićem je veliki derbi protiv Dinama na Poljudu.

O svemu tome iskusni trener je razgovarao s našim Marinom Mrduljašem u ekskluzivnom intervjuu za SportKlub. Vulić je govorio o svojoj trenerskoj viziji, igračima Hajduka, rezultatima i ambicijama, ali i o drugim temama vezanim za Hajduk i domaći nogomet.

Jedna od takvih sigurno je veliki uspjeh Luke Modrića koji je od ponedjeljka i službeno najbolji nogometaš svijeta. Podsjetimo, u konkurenciji Cristiana Ronalda i Mohameda Salaha kapetan hrvatske reprezentacije osvojio je najviše glasova te tako na najbolji način okrunio svoju sezonu u kojoj je osvojio Ligu prvaka s Real Madridom, bio glavni kotačić hrvatske reprezentacije na putu do finala Svjetskog prvenstva te pokupio brojne individualne nagrade poput Zlatne lopte SP-a, nagrade za najboljeg igrača UEFA-e i izbora u idealnu momčad svijeta.

Da je Modrić zaslužio biti igrač koji je prekinuo desetljetnu dominaciju Cristiana Ronalda i Lionela Messija u FIFA-inom izboru za igrača godine smatra i Zoran Vulić: “Apsolutno zasluženo. Mislim da je to pokazao u Realu i reprezentaciji. Ako ćemo bit iskreni i pošteni nije imao konkurenta.”

Na pitanje je li Modrić i bolji igrač od Ronalda i Messija Vulić kaže: “Možda su oni bolji igrači i vjerojatno jesu, ali ovu godinu koju je odigrao Luka mislim da je apsolutno zaslužio trofej.”