Dobio crveni karton zbog – prezimena!?

Nogomet ostalo 24. ruj 201817:57 > 18:06
Printscreen

Malo poznati mladić s niželigaških travnjaka u Engleskoj napravio je veliku stvari jučer i pritom podsjetio na jednu od najbizarnijih situacija za koje smo ikada čuli.

Sa sedam godina priključio se Arsenalovoj juniorskoj akademiji. Proveo je 15 godina u klubu, od čega jedanaest u Arsenalovoj školi nogometa, ali Sanchez Watt nikad nije napravio veliku karijeru.

No, pri kraju prošle sezone došao je u središte pažnje zbog vrlo neobične situacije u kojoj se našao. Watt je, naime, igrao jednu od svojih uobičajenih utakmice za Hemel Hempstead Town, klub iz šestog ranga engleskog nogometa.

Nakon napucavanja lopte poslije sučeva zvižduka, zaradio je žuti karton od suca Deana Hulmea, a kako nije igračevo prezime, zamolio je istog da mu ga priopći.

Watt je to učinio. Triput. Sudac je mislio da ga igrač provocira, s obzirom da da je izgovor engleske riječi za “Što” gotovo identičan izgovoru njegova prezimena… i odmah mu udijelio i drugi žuti karton, dakle crveni!

Ipak, kapetan Jordan Parks uspio je razjasniti cijelu situaciju i sucu objasniti o čemu je zapravo riječ. Gospodin Hulme je zatim, u maniri velikog gospodina, prihvatio da je pogrešno protumačio situaciju ili da je samo dovoljno dobro istrolan. Vratio ja Watta na teren i uklonio jedan žuti karton.

Watt je ponovno došao u središte pažnje jučer kada je za Hemel postigao hat-trick u pobjedi 6:1 protiv na gostovanju kod Bowers & Pitsea u sklopu kvalifikacija za FA kup.

Međutim, tako učinkovit nije u utakmicama Nacionalne lige – jug, gdje je u 9 nastupa samo jednom ubacio loptu u mrežu.