Talijanski sud suspendirao prvenstvo Serije B

Nogomet ostalo 18. ruj 201816:24 > 16:40
Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Regionalni talijanski sud u Rimu odlučio je suspendirati prvenstvo talijanske druge lige dok nacionalni savez ne donese odluku koliko će se klubova natjecati.

Seria B trebala bi imati 22 kluba, no nakon bankrota Barija, Avellina i Cesene ostala je na 19, a u toj situaciji nastao je problem. Organizator natjecanja odlučio je da liga nastavi funkcionirati s tri kluba manje od originalnog zbroja, umjesto da tri trećeligaša zamjene one koji su odustali. Na taj način započela je pravna bitka nekolicine klubova poput Pro Vercellija, Catanije, Siene, Novare i Ternane, a koji su podnijeli zahtjev za ulaskom među drugoligaše.

Nastalo je stanje konfuzije, Talijanski olimpijski odbor odlučio je da pet klubova nemaju pravo na ulazak u ligu, da bi potom sud regije Lazio poništio tu odluku i donio presudu o suspenziji natjecanja, novo rješenje problema očekuje se do petka. Ukoliko tada dođe do odluke da Seria B ipak mora prvenstvo nastaviti s 22 kluba, u ponedjeljak će se saznati imena novih drugoligaša.