Čeferin: UEFA uvodi treće europsko natjecanje

Alexander Hassenstein/Getty Images

Predsjednik UEFA, Aleksandar Čeferin potvrdio je informaciju kako će krovna europska nogometna organizacija od 2021. godine pokrenuti treće nogometno natjecanje.

Istina je, planirano određene reforme europskih natjecanja. To je za nas najveći izazov u bližoj budućnosti, moramo pronaći neku vrstu ravnoteže. Veliki klubovi žele igrati samo međusobno, a manjim klubovima ostaje samo sanjati da će kroz kvalifikacije doći do elite kako bi preživjeli. Koliko god razgovarao s predstavnicima velikih klubova, njihovi se stavovi ne mijenjaju, no oni razumiju da se ovdje radi o razvoju nogometa. Jasno im je da dio novca moraju prepustiti manjim klubovima. Ipak, malo je vjerojatno da će se vratiti stara romantična vremena i neki uspavani velikani. Odgađanje i usporavanje evolucije igre je najviše što UEFA u ovom trenutku može učiniti. Razlika između malih i velikih sve je izraženija i svi smo svjesni da je polarizaciju nemoguće spriječiti. A kad je već tako, trenutak je da pokušamo taj proces usporiti. Što se tiče novog natjecanja, razmišljamo da li je bolje imati 64 kluba u Ligi Europe ili 32 kluba tamo, pa još 32 u nekom trećem natjecanju. Još smo u početnoj fazi tog promišljanja“, zaključio je prvi čovjek UEFA-e.