Getty Images/Stuart Franklin

30.08.2018 | 13.13

River siguran, Corinthians i Flamengo ispali

Nogometaš River Platea plasirali su se u četvrtfinale Copa Libertadores pobjedom nad Racingom u uzvratnom susretu 3:0.

River

Getty Images Sport, Julian Finney

U prvom susretu ove dvije momčadi nije bilo golova, da bi River na Monumentalu stekao dvostruku prednost već u prvih pola sata igre. Strijelci su bili Lucas Prato u 11.minuti i Exequiel Palacios u 28. minuti. Konačan rezultat i potvrdu prolaska postavio je Rafael Borre u 81.

Suparnik Rivera u četvrtfinalu bit će Indepediente.

U četvrtfinalu igrat će i Colo Colo, unatoč porazu u gostima od Corinthiansa 2:1. Čileanci su u prvom susretu kod kuće slavili sa 1:0 i tako prošli dalje.

Klub iz Santiaga će u četvrtfinalu igrati sa pobjednikom susreta Cerro Porteno - Palmeiras.

Uz njega, u četvrtfinalu najjačeg natjecanja Južne Amerike naći će se i Cruzeiro, koji je, također, poražen u uzvratu. Bolji od Cruzeira u Belo Horizonteu bio je Flamengo 1:0, ali mu to zbog poraza u prvoj utakmici u Rio de Janeiru (1:2) nije bilo dovoljno za četvrtfinale.

Cruzeiro u borbi za finale čeka boljeg iz susreta Boca Juniors - Libertad.